Vejos priežiūra

+370 624 16164

Vejos priežiūros planas:

  • Balandis: vejos aeracija, tręšimas ir 1-2pjovimai
  • Gegužė: piktžolių naikinimas ir 3-5 pjovimai
  • Birželis: 3-5pjovimai
  • Liepa: vejos tręšimas ir 3-5 pjovimai
  • Rugpjūtis: piktžolių naikinimas ir 3-5 pjovimai
  • Rugsėjis: 3-5 pjovimai
  • Spalis: vejos tręšimas ir 1-3 pjovimai

Vejos priežiūros plano kainos mėn.*: 3arai- 45eur, 4arai- 55eur, 5arai-65eur, 6arai-75eur, 7arai- 85eur, 8arai- 95eur, 9arai- 110eur, 10aru- 120eur.

Vejos- žolės reguliaraus pjovimo kainos mėn.*: 3arai- 40eur, 4arai- 45eur, 5arai-50eur, 6arai-60eur, 7arai- 65eur, 8arai- 75eur, 9arai- 90eur, 10aru- 100eur

Vejos pjovimas

Vejos pjovimas yra pagrindinis veiksnys lemiantis vejos išvaizdą, nuo pjovimo priklauso vejos tankumas, atsparumas mindymui, ilgaamžiškumas, intensyviai pjaunama veja tampa tankesnė, nyksta piktžolės. Paprastai pavasarį, kuomet žolės augimas yra pats intensyviausias, pjovimas atliekamas kartą per savaitę ar dažniau ir kas savaitę ar dukart per mėnesį vasaros metu. Norint suformuoti gražią, vešlią, mindymui atsparią veją, vejos pjovimas atliekamas laikantis tam tikrų formavimo sąlygų:

  • Žolės pjovimas atliekamas intensyviai;
  • Žolė pjaunama tinkamu aukščiu;
  • Tinkamos technikos naudojimas.

Vejos tręšimas

Kiekvienu metų laiku, vejai trūksta skirtingų cheminių elementų.
Pavasarį , atlikus skarifikavimą ar aeraciją, veją būtina patręšti azoto turinčiomis trąšomis. Po žiemos veja yra nusilpusi ir būtent azoto dėka veja pradės greičiau augti ir taps žalesnė.
Vasarą vejai gali pakenkti mažas kritulių kiekis ir aukšta oro temperatūra. Todėl svarbu pasirūpinti ne tik laistymu ir tinkamu pjovimo aukščiu. Tokiu laiku vejai yra naudingos kompleksinės trąšos su ilgalaikio poveikio (lėtai tirpstančiomis) azoto granulėmis.
Rudenį naudojame fosforo, kalio ir geležies turinčias trąšas. Šie sudėtiniai cheminiai elementai padidina atsparumą ligoms ir padeda vejai pasiruošti žiemai.

Vejos skarifikavinas- aeravimas

 Skarifikuojant pašalinamas vejos veltinis, samanos, senos šaknys, kitos organinės šiukšlės, supjaustomi kupstai – visa tai tam, kad veja gautų daugiau oro. Pagrindiniai veltinio formavimąsi lemiantys veiksniai – žiemą didelis suspausto sniego kiekis ant vejos, netinkamas žolės pjovimo aukštis, pernelyg sutankėjusi veja, rūgštus dirvožemis, per aukštas pjovimas, vejos žolyno sudėtis (raudonieji, aviniai eraičinai turi daugiau lignino, todėl lėčiau yra). Pakanka du kartus per metus (pavasarį ir rudenį) skarifikuoti veją ir bus pasiektas rezultatas: sutvirtės vejos šaknų sistema, pagerės augimas, vešėjimas, trašų įsisavinimas. Rekomenduojame po skarifikacijos patręšti veja azoto turinčiomis trąšomis, kad veja po žiemos miego greičiau atsigautu.

Piktžolių naikinimas

Sudygus pirmiesiems vejos daigeliams kartu ima augti ir piktžolės. Jos vejoje yra nepageidaujamos, kadangi gali nustelbti augančią veją, taip pat gadina estetinį vejos grožį.

Piktžoles iš jaunos vejos reikia šalinti jeigu veja jau pradėjo žaliuoti.Geriausias metodas, neleisti piktžolėms vystytis ir augti, todėl reikia nuolat tręšti bei reguliariai pjauti veją. Tačiau su daugiametėmis piktžolėmis kovoti daug sunkiau, kadangi jų šaknų atžalos dirvoje būna gyvybingos ne vienerius metus. Nepriklausomai nuo to, visos jos jautrios herbicidams. Veiksmingiausias piktžolių naikinimas yra esant 15-20°C temperatūrai. Patariama nepurkšti piktžolių herbicidais esant žemesnei bei aukštesnei aplinkos temperatūrai, lietingą ar vėjuotą dieną, taip pat po lietaus, kadangi žolė turi išdžiūti. Piktžolės pradeda vysti maždaug po savaitės, o pilnai sudžiųsta per dvi savaites nuo nupurškimo herbicidais.

 

*Kainos nurodytos 10km spinduliu aplink Panevėžio miestą. Kainos gali keistis, atvykus į vietą apžiūrėjus sklypo reljefą, priežiūros sudėtingumą.

Mittels der railway wurde aber auch die sprache transportiert ghostwriter bachelor